Portatīvo datoru akumulatoru bateriju atjaunošana, remonts

 Mēs veicam praktiski jebkuru klēpjdatoru akumulatoru bateriju barošanas elementu nomaiņu un remontu, ievērojot akumulatora elementu ražotāja rekomendēto tehnoloģiju. Elementu savienošana notiek ar speciāla punktu metināšanas aparāta palīdzību. Tiek uzstādīti tikai jauni testēti un pēc parametriem piemeklēti elementi. Sakomplektētā baterija iziet nobeiguma kalibrēšanu un testēšanu. Ja nepieciešams, tiek pārrakstīta baterijas kontroliera vadības programma (ciklu nomešana, tilpuma koriģēšana, izlādes-uzlādes bloķēšana u.t.t.). Ar tādu metodi atjaunotas baterijas, kā likums, darbojas labāk par „jaunām” baterijām, jo ļoti bieži gadās, ka nav zināms cik ilgu laiku „jaunās” baterijas ir atradušās noliktavās un kādas kvalitātes elementi tām ir uzstādīti.Jebkura akumulatora baterija, kas tiek izmantota klēpjdatoram, sastāv no vairākiem īpaši izmeklētiem, sekojoši paralēli savienotiem elementiem, ar standarta spriegumu  3.6 V, tilpumu no 2.0 A/h līdz 4.8-8 A/h, kā arī iebūvētu lādiņa kontrolieri. Vispārējs klēpjdatora akumulatora baterijas raksturojums ir ātras uzlādēšanās režīms (1.5-3) stundas.


 Ja apskatīt baterijas pēc to ķīmiskā sastāva, tad klēpjdatoros izmanto  tipus:


  -LION (litija jonu), Li-jon polymer (litija polimēru). Elektriskā ietilpība līdz 5A/h, ciklu skaits līdz 1000, nav pakļautas nepilniem uzlādes-izlādes cikliem, ļoti plašs temperatūras diapazons. Pašlaik izmanto pietiekami bieži.


 Ja akumulatora baterijas (AKB) autonomā darba laiks pakāpeniski samazinās (līdz 5-20 minūtēm), tad šajā gadījumā var konstatēt šīs baterijas dabīgā resursa izstrādāšanās procesu un ieteicams bateriju nomainīt. Otrs AKB pilna darbnespējīguma iemesls ir saistīts ar baterijas uzlādēšanas (kontroles) shēmas bojājumu vai barošanas adaptera bojājumu vai klēpjdatora iekšējā uzlādes kontroliera bojājumu.


ACER, SONY, TOSHIBA, HP, IBM,  COMPAL, DELL, ALIENWARE, EMACHINES, FUJITSU, FUJITSU SIEMENS, ASUS, GATEWAY, HITACHI, IRU, MITAC, PANASONIC, ROVERBOOK, SAMSUNG, SHARP, LG, CLEVO, MSI, BENQ, Apple MacBook, MacBook Pro,  MacBook Air un citi

(c) IRBE elektronika