ŪDENS FILTRI „EPD”
Katlakmens neķīmisku attīrīšanas un veidošanas novēršanas līdzekli - FILTRI „EPD”

Model: EPD 1028, 1028A, 1028A1, 1028A2, 1028B, 1028C


  KATLAKMENS VEIDOŠANĀS PROBLĒMA uz siltuma apmaiņas virsmām sildīšanas un dzesēšanas aparātos parādās, pirmām kārtām, uzsildot ūdeni ar cietību virs 5-6 mlg-ekv./litrs. Katlakmens ievērojami samazina siltuma nodošanu, apgrūtina karstā ūdens padevi patērētājiem, palielina kurināmā patēriņu un iekārtu nodilumu.


Siltuma virsmu PERIODISKA ĶĪMISKĀ UN MEHĀNISKĀ ATTĪRĪŠANA izraisa virsmu pamatmetāla nodilumu un sairšanu, iekārtu dīkstāvi attīrīšanas laikā, ķīmisko reaģentu atkritumu un attīrīšanas produktu utilizācijas nepieciešamību.


KATLAKMENS VEIDOŠANAS NOVĒRŠANAS ĶĪMISKO METOŽU PIELIETOŠANA ir saistīta ar pastāvīgiem lieliem finansiālajiem izdevumiem uz ķīmiskajiem reaģentiem. Rezultātā apstrādājamā ūdens ķīmiskais sastāvs mainās.


PIEDĀVĀJAMĀ METODE – tā ir daudzkārtējā ūdens masas, kas pārvietojas pa cauruļvadu apstrāde ar regulējamu mainīgu magnētisko un elektrisko lauku palīdzību. Lauki tiek veidoti uz tinuma (tin.), kas uztīts uz cauruļvada virsmas posma, kas tiek pieslēgts pie sarežģītas konfigurācijas mainīgu elektrisko signālu ģeneratora. Efekts tiek panākts uz lauku iedarbības rēķina uz kalcija, magnija u.c. joniem, kas atrodas ūdenī. Aktivizētais ūdens saglabā sabrukšanas īpašības arī iepriekš izveidojušām nogulsnēm. Tādā veidā, apstrādājot ūdeni ar EPD iekārtu, ūdens ķīmiskais sastāvs nemainās, bet tajā esošās katlakmeni veidojošās daļiņas atrodas fizikālā formā, kas traucē katlakmens veidošanos un nogulsnēšanos.


EPD montāža ir no ārpuses, iegriezumi ūdens apgādes sistēmā un speciālas montāžas ierīces nav vajadzīgas. EPD (tinums) tiek montēts tieši pirms siltuma apmaiņas un/vai dzesēšanas agregāta uz svaiga (dzeramā) aukstā ūdens padeves cauruļvada, kā arī uz cirkulācijas cauruļvada, pa kuru agregātā nonāk atgriezeniskais ūdens. Iekārta ir savietojama ar ūdens ķīmiskās sagatavošanas sistēmām un neprasa papildus apkalpošanu ekspluatācijas laikā.


EPD uzstādīšana ļauj iztikt bez ķīmiskās un (vai) mehāniskās virsmu attīrīšanas no katlakmens vai arī palielina attīrīšanas vajadzības intervālus un samazina attīrīšanas laiku.


Izmēģinājuma un rūpnieciskās ekspluatācijas rezultāti Latvijas objektos ir atspoguļoti daudzskaitlīgās atsauksmēs un slēdzienos. Piedāvātās elektronu ierīces EPD cīņai ar katlakmeni ir daudzkārt apstiprinājušas savu efektivitāti, tai skaitā, uzstādot: uz ūdens -ūdens tipa cauruļu siltumapmaiņiem; uz tvaika - ūdens tipa cauruļu siltumapmaiņiem; uz plākšņveida siltumapmaiņiem; uz ūdenssildīšanas katlu cirkulācijas līnijām, kurām ir ķīmiskā ūdens sagatavošana; uz mazas jaudas ūdenssildīšanas katlu svaigā un atpakaļejošā ūdens padeves līnijām; uz rūpnieciskajos boileros; uz cirkulācijas ūdensvada ūdens, kas atrodas tīkla tvaika -ūdens tipa boileru grupām; pirms cauruļu siltumapmaiņas agregātiem- eknomaizeriem; uz ūdens dzesēšanas sistēmām un c.         


Elektroniskās ierīces EPD atbilst standartu LVS EN 60335-1:2003. Cenas uz ierīcēm EPD tiek klasificētas atkarībā no caurules ārējā diametra, uz kuras tiek uztīts tinums un tinumu daudzuma.


Papildinformācijas iegūšanai par sistēmu EPD rakstiet uz e-pastu vai zvaniet. 

(c) IRBE elektronika